Single wall corrugated pipe machine factory and manufacturers | Runhaoda

Еден ѕид брановидни цевки машина

Краток опис:

DBW Серија пластика Single-ѕид брановидни цевки истиснување линија Оваа производна линија може да се користи за производство на брановидни цевки од PE, PP, ЕВА, ПВЦ, Ева постојано, како и брановидни цевки PA. Пластични цевки еден ѕид брановидни имаат карактеристики на висока температура отпор, отпорност на корозија и отпорност на триење, висок интензитет и добра флексибилност, итн Тие се широко се користат во областа на авто жица темперамент, електрични нишка поминува цевки, коло на машински алатки, заштитни цевки сијалици и Лант ...


 • ФОБ Цена: САД $ 1 - 100.000 / Set
 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 5 поставува месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  DBW Серија пластика Single-ѕид брановидни цевки истиснување линија

  Оваа производна линија може да се користи за производство на брановидни цевки од PE, PP, ЕВА, ПВЦ, Ева постојано, како и брановидни цевки PA. Пластични цевки еден ѕид брановидни имаат карактеристики на висока температура отпор, отпорност на корозија и отпорност на триење, висок интензитет и добра флексибилност, итн Тие се широко се користат во областа на авто жица темперамент, електрични нишка поминува цевки, коло на машински алатки, заштитни цевки лампи и фенер жици, цевки на климатик и машина за перење, итн

  DBW серија пластични еден ѕид брановидни цевки производна линија донесува брзини да се кандидира калапи и шаблони за да се реализираат вода циркулира ладење и ладење на воздухот на производите, кој обезбедува висока брзина на лиење, дури corrugation, мазна внатрешна и надворешна цевка ѕид. Овие брановидни цевки се особено се користи како жици на до-пазар на автомобили.

  Главни Технички Параметар

  Дијаметар на цевка опсег (мм) 4,5-11 9-32 16-63
  Главната машина модел SJ-45 SJ-50 SJ-65
  Екструдер L / D 30: 1 30: 1 30: 1
  Капацитет за производство (kg / h) 20 40 80
  Екструдер Моќност на мотор (kW) 7.5 15 18,5
  Формирање машина Моќност на мотор (kW) 1.1 1.5 2.2
  Количина на мувла парови 42 50 50
  ладење стил Ветер и вода за ладење
  производство брзина 6-10 8-12 8-12
  начин на мерење inducting режим
  свитканост начин Автоматски и рачно
 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!